пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

Як дозріває дитячий мозок

 


У перші кілька років життя швидко змінюються ділянки мозку, повязані з базовими функціями.

До 4 років практично повністю розвиваються ділянки , що відповідають за основні відчуття і загальну моторику. Дитина може ходити , тримати олівець і самостійно їсти. 

Відчуття - ділянки , що відповідають за відчуття, наприклад , тактильні , розвинені практично повністю.

Зір - ділянки мозку , що керують зором, повністю дозріли.
У 6 років триває активний розвиток мови: попри те, що на схемі ділянка мовного розвитку помаранчева, тобто недозріла, тобто процес проходить досить інтенсивно. Саме цим можна пояснити , чому маленькі дітки так легко вчать іноземні мови.
Розум - у цьому віці ділянки мозку , що відповідають за абстрактне мислення , вміння мислити раціонально й емоційну зрілість , ще не розвинулися. От чому маленьким дітям складно сприймати велику кількість інформації і коли їм пропонують занадто  великий вибір , у дітей трапляються істерики.
Дрібна моторика - якщо загальна моторика добре розвинена вже до 5 років, то розвиток дрібної моторики найактивніше розвивається між 8 і 9 роками. У дитини стає кращим почерк, вона може охайніше виконувати різні вироби.
Математика - до 9 років починають дозрівати тім'яні частини головного мозку. Їх розвиток дозволяє дітям опанувати  математику. Швидкість навчання у у цьому віці дуже велика.


До 13 років лімбічна система вже дозволяє відчувати сильні емоції , але ділянка мозку , що відповідає за їх стримування , ще не розвинена , звідси проблеми підліткової емоційності.
Розвивається інтелект , аналітичні здібності та логіка.
15 років - вік, коли ефективність роботи мозку підвищується. Відмирають непотрібні нервові з'єднання , зате посилюються більш активні зв'язки: мозок стає більш "спеціалізованим".
У цей час діти можуть вибирати якусь одну галузь знань , яка їм найцікавіша і заглибитися в її вивчення.

Абстрактне мислення - у старшому підлітковому віці діти здатні мати справу з набагато більш складними речами , ніж у дитинстві .
Діти стають більш соціально активні та проявляють емоції. Можуть планувати, оцінювати ризики, є самоконтроль. 
21 рік - вік емоційної зрілості . Але ділянки зеленого забарвлення свідчать , що навіть після досягнення офіційного "дорослого" віку у нас в мозку все ще існують відділи , які мають потенціал для розвитку.
Емоційна зрілість і здатність приймати рішення будуть розвиватися і в наступні роки. 




 Джерело : tutkatamka



Немає коментарів:

Дописати коментар